„Kapacitásbővítő beruházás a Simon Belsőépítész Kft.-nél"
A Simon Belsőépítész Kft. szentgotthárdi telephelyén 1 db 5 tengelyes CNC portálmarógépet és 1 db Weeke BHX055 CNC megmunkáló központot vásárolt meg a Széchenyi 2020 program keretében elnyert 32,4 millió forintos vissza nem térítendő támogatás segítségével.
A Simon Belsőépítész Kft. egy 1993-ban alapított, magyar magánszemélyek tulajdonában lévő, szentgotthárdi székhelyű családi vállalkozás. A társaság fő tevékenysége „Egyéb bútor gyártása”, TEÁOR’08 szerint 3109, melyet a jelenlegi pályázat keretei között fejleszteni kíván.
A projekt célja jelentős növekedés elérése a társaság kapacitásában, melynek köszönhetően képes kiszolgálni a megnövekedett vevői igényeket. Hosszú távú stratégiai célja versenyképességének javítása, innovációs és adaptációs képességének erősítése, valamint a magasabb hozzáadott értékkel rendelkező termékek arányának növelése gyártási tevékenységének során. A társaság piaci igényekhez való alkalmazkodása mellett a vevői igények minél magasabb szintű kiszolgálására törekszik.
Ennek elérése érdekében a vállalkozás beszerzett egy 5 tengelyes CNC portálmarógépet. A portálmarógép 5 tengelyének egyidejű meghajtásának következtében lehetőség nyílik 3 dimenziós szabad felületek marására, megmunkálható vele fa, MDF, poliuretán hab, üvegszálas műanyag, sőt még alumínium alapanyag is. Ennek következtében a társaságnak lehetősége nyílt a későbbiekben a faiparon túlmutató, más iparágakban való megjelenés is. A Weeke BHX055 CNC megmunkáló központ faipari kötések kialakítására, valamint fúrási és marási funkciók ellátására szolgál. Az eddig több lépésben gyártott darabokat a gép automatikusan készíti, mely jelentős idő-, és nyersanyag megtakarítást eredményez. Számítógép által vezérelt technológián alapul, mely a gyorsaságán felül sokkal pontosabb munkavégzést is lehetővé tesz. Század milliméteres pontossággal biztosítja a közel tökéletes minőséget.
A pályázat keretében beszerzett berendezések korszerűek, az európai minőségi követelményeknek megfelelő berendezések.
A fejlesztés során beszerzett gépeket azonnal hasznosításba vette a társaság, ezért a fejlesztés befejezését követően, azonnal integrálódott a vállalkozás napi működésébe. A társaság megfelelő szakmai és szervezeti háttérrel rendelkezik a fejlesztés során beszerzett eszközök működtetéséhez, valamint a fejlesztés során közvetlenül és közvetett módon létrejövő eredmények fenntartásához.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg, a 32,4 millió forint európai uniós támogatás segítségével.
A projektről bővebb információt a www.simons.hu oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Simon Gábor
Elérhetőségeink: telefonszámunk: + 36 (30) 514-8909, e-mail címünk:
A projekt azonosítószáma: GINOP-1.2.2-16-2017-00140
Befejezés időpontja: 2018.10.11.; Támogatás aránya: 45%
A támogatás összege: 32 403 685,- Ft
„Simon Belsőépítész Kft. versenyképességének növelése adaptív technológiai innováció révén"
A Simon Belsőépítész Kft. szentgotthárdi telephelyén 1 db Homag SWT 325 QH típusú kontaktcsiszoló gépet vásárolt meg a Széchenyi 2020 program keretében elnyert 15 millió forintos vissza nem térítendő támogatás segítségével.
A Simon Belsőépítész Kft. egy 1993-ban alapított, magyar magánszemélyek tulajdonában lévő, szentgotthárdi székhelyű családi vállalkozás. A társaság fő tevékenysége a TEÁOR’08 szerinti 3109 „Egyéb bútor gyártása”.
Társaság elérni kívánt célja, a korábbi gyártási eljárásának, olyan jelentős méretű újítása, melynek köszönhetően a Társaság hatékonysága javul, ezáltal kapacitása nő. Illetve az eddigi manuális megmunkálás precíz, gépi erővel való kiváltása, melynek köszönhetően a termékek minősége javul, tehát magasabb áron értékesíthető a piacon, így az árbevétele és versenyképessége nő.
Ennek elérése érdekében a vállalkozás beszerzett egy, Homag SWT 325 QH típusú kontaktcsiszoló gépet, melynek köszönhetően a jelenlegi kapacitás tízszeresére növelhető, mely jelentős hatékonyságjavulás a Társaság számára. Továbbá a csiszolt termékek minősége is javul azáltal, hogy a berendezés egyenletes csiszolási lehetőséget biztosít, valamint az emberi hibatényező is kikerül a munkafolyamatból, ennek köszönhetően a selejtek száma is csökken, gazdaságosabbá válik a termelés. A berendezésnek köszönhetően felszabadult emberi erőforrást a társaság más területekre tudja átcsoportosítani, ennek köszönhetően közvetett módon más munkafolyamatok is hatékonyabbá válnak.
A pályázat keretében beszerzett berendezés korszerű, az európai minőségi követelményeknek megfelelő berendezés.
A fejlesztés során beszerzett gépet azonnal hasznosításba vette a társaság, ezért a fejlesztés befejezését követően, azonnal integrálódott a vállalkozás napi működésébe. A társaság megfelelő szakmai és szervezeti háttérrel rendelkezik a fejlesztés során beszerzett eszköz működtetéséhez, valamint a fejlesztés során közvetlenül és közvetett módon létrejövő eredmények fenntartásához.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg, a 15 millió forint európai uniós támogatás segítségével.
A projektről bővebb információt a www.simons.hu oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Simon Gábor
Elérhetőségeink: telefonszámunk: + 36 (30) 216-7204, e-mail címünk:
A projekt azonosítószáma: GINOP-2.1.8-17-2017-00178
Befejezés időpontja: 2018.09.18.; Támogatás aránya: 50%
A támogatás összege: 14 975 520,- Ft
A „Rugalmas foglalkoztatás bevezetése a SIMON Belsőépítész Kft-nél (GINOP-5.3.2-16-2016-00591)” projekt összefoglalója
A „Rugalmas foglalkoztatás bevezetése a SIMON Belsőépítész
Kft-nél” GINOP-5.3.2-16-2016-00591 számú projekt
10369 040 Ft. támogatást
nyert. A projet keretében, a Simon Kft. dolgozói létszámából
12 fő számára került megvalósításra munkakör átszervezéséhez,
rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó tanácsadás,
vezetői és munkavállalói műhelymunkák szervezése,
munkahelyi mentor foglalkoztatása, kötelezően előírt nyilvánosság és tájékoztatás biztosítása. A tevékenységek a szervezet hatékonyabb és eredményesebb működését eredményezték
A projekt keretében a rugalmas foglalkoztatáshoz szükséges eszközfejlesztés is megvalósításra került. Egy előzetes műhelymunka eredményeit is figyelembe véve az eszközbeszerzés 8 db SAMSUNG LED monitor, 1 db HP Office nyomtató, 1 db HP Proliant szerver 1db Huawei mobiltelefon, 2 db Huawei tablet , és 1 db Acer projektor voltak. A beszerzett eszközök elősegítették a rugalmas munkavégzés hatékony gyakorlását.
A 12 rugalmas munkakör átalakítás az alábbiak szerint valósult meg: 3 fő kötetlen munkaidőben otthoni munkavégzés lehetőségével, 3 fő rugalmas munkaidő otthoni munkavégzés lehetőségével, 6 fő havi illetve heti munkaidőkeret alkalmazásával. Az érintett dolgozók a projekt megvalósítása során megkezdték az új rugalmas munkarend szerinti munkavégzésüket. A munkavállalókat mentorprogram segítette a zökkenőmentes átállás megvalósításában, a
A Simon Kft. 12 munkavállalója számára műhelymunkák kerültek megszervezésre, amelyekben hasznos ismereteket szerezhettek a munka-magánélet összeegyeztetése területéről. Olyan szemléletformáló előadásokat hallgathattak meg, amelyek gyakorlati segítséget nyújtottak az egyén és a szervezet, rugalmas munkarendben való működésében rejlő előnyök értelmezésében, kihasználásában.
A projektben tanácsadó szervezet bevonásával készültek el a rugalmas munkavégzés kialakításához és gyakorlati megvalósításához szükséges dokumentumok, így a munkaszerződések, szervezeti és működési szabályzat, esélyegyenlőségi terv, a rugalmas foglalkoztatás bevezetésének és szabályozásának terve.
A projekt zárásaként változásértékelő műhelymunkák kerültek megszervezése, amelyek tapasztalati alapján megállapítható, hogy a szervezetben történt rugalmas átalakítás a munkavállalók és a vezetők között is kedvező fogadtatásban részesült.
Szentgotthárd, 2018. 05.30
A Simon Kft. technológiai fejlesztése a munkahelyek megőrzése érdekében (GINOP-1.2.8-20-2020-00367)” projekt összefoglalója
A SIMON BELSŐÉPÍTÉSZ KFT. sikeres pályázatot nyújtott be, „A Simon Kft. technológiai fejlesztése a munkahelyek megőrzése érdekében címmel. A GINOP-1.2.8-20-2020-00367 azonosító számú támogatási kérelem keretében a vállalkozás 39.431.397,- Ft, azaz harminckilencmillió-négyszázharmincegyezer-háromszázkilencvenhét forint összegű visszatérítendő támogatást kapott, amely a projekt összköltségének 70%-a. Az projekt elszámolható összköltsége 56.330.568,- Ft, az önerő 16.899.171,- Ft. volt. A projekt befejezésének dátuma 2021.11.19.
A pályázat keretében egy Homag S-380 Edgeteq élzárógép, valamint 8 db karos bútorlaptartó állványzat került beszerzésre, amelyek alkalmassá teszik a vállalkozást a hatékonyabb munkavégzésre, hozzájárulnak a vállalkozás versenyképességének növeléséhez, ezzel a foglalkoztatás megőrzéséhez. A SIMON KFT. a projekt keretében megvalósította vállalását, és a koronavírus járvány által sújtott időszakban, a projekt befejeződéséig a vállalkozás létszámát nem csökkentette, hanem a 2020.04. havi állományát fenntartotta.
Szentgotthárd, 2021.11.29